סמל נינג'ה פוליש
1984

ניקוי רהיטים מעץ

כאשר אנו קונים רהיטי עץ מדובר בהשקעה לא מעטה, ואנו מצפים בתמורה שהרהיטים שלנו יחזיקו מעמד תקופה ארוכה. בנוסף לכך, חשוב לשמור שרהיטים ייראו במיטבם מכיוון שהחזות שלהם בולטת בסלון ובשאר חדרי הבית. כדי להבטיח שהרהיטים יישמרו שנים ארוכות עם מינימום בלאי, צריך לדאוג לניקיונם. ניקוי רהיטים מעץ היא לא עבודה קשה במיוחד ואינה נוטלת זמן רב או מאמץ פיסי בהשוואה לעבודות ניקיון אחרות.

חשוב להבין כי אנו לא תמיד רואים את הלכלוך שמצטבר על הרהיטים שלו. רהיטי עץ עושים עלינו רושם מוטעה של ניקיון בזכות שכבות הפוליש והשמן שמצטברות עליהם במשך השנים. המצב בפועל הוא שרהיטים מלוכלכים באותה מידה כמו כל פריט אחר בבית ואולי אף מלוכלכים יותר, כי חלק מאתנו לא מעלים על דעתם שעליהם לנקות את הרהיטים שלהם מדי פעם.

אם כן, כיצד תשמרו על ניקוי רהיטים מעץ שלכם?

השתמשו במטלית מיקרופייבר על בסיס קבוע בזמן שאתם מנקים את הרהיטים. מעט חומר ניקיון יספיק בשביל להעניק לרהיטים שלכם מראה מבריק. עבור עם המטלית על אזור קטן בכל פעם עם כמויות קטנות של מים וחומר ניקיון מכיוון שכמות גדולה מדי של חומר ניקיון עלולה לפגום ברהיט. לאחר מכן עבור שוב על המשטח עם מטלית נקייה ולחה כדי למנוע שאריות של חומרי ניקיון על הרהיט שעלולות להשאיר סימנים. כמו כן, לא מומלץ להשתמש במנקה אבק עם נוצות מכיוון שהוא עלול לשרוט את הרהיט.

אחת הבעיות ברהיטים מעץ היא הקלות בה הם מקבלים כתמים. עץ סופג כתמים מהר יותר בהשוואה לחומרים אחרים. לכן, ברהיטים מעץ יש צורך לבצע ניקיון מהיר ויסודי. אם נשפכה כוס מים על הרהיט שלך, קח בד יבש ושים מעליו פלטת מתכת חמה. לאחר הייבוש, שים שכבת ווקס חדשה בעזרת חומר מתאים. אם נשפך על הרהיט שלך אלכוהול, השתמש במטלית עם מעט אמוניה , ייבש ומרח שכבת ווקס.

אחת לתקופה, כדאי מאד להבריק את העץ. בעבודה זאת אפשר ורצוי להיעזר באנשי מקצוע, במיוחד אם מדובר ברהיטים יקרים או עתיקים. כדי לבצע את מלאכת הפוליש ברהיט, ניתן להשתמש בשמן לרהיטים או בווקס איכותי המיועד לרהיטים. לפני שתתחילו במלאכה, הסירו שכבות ווקס קודמות שנמצאות על הרהיט בעזרת תערובת סבון (לא אל-סבון) ונסו את החומר על משטח קטן ומוסתר כדי לוודא שלא נגרם נזק לרהיט.

לאחר שבחרתם חומר הברקה מתאים, באם שמן או ווקס, אל תחליפו את הסוג כל פעם שאתם מנקים, מכיוון שהחלפה כזאת עלולה להוביל לכתמי מריחה. ראוי לציין, שאם הרהיטים שלכם עתיקים, כדאי מאד לברר מהן דרכי הטיפול המיוחדות המתאימות לניקיונם.