סמל נינג'ה פוליש
1984

ניקיון מכונת אספרסו טיפים

קפה הוא חלק מרכזי מהתרבות שלנו. אנשים רבים נפגשים לשיחה על כוס קפה בבתי קפה או בביתם. לאחרונה יותר ויותר ישראלים לא מוותרים על התענוג ורוכשים מכונת אספרסו ביתית. בדרך זאת הם יכולים ליהנות ולהציע לאורחיהם כוס אספרסו איכותי בדיוק כמו בבית קפה. בבתים מודרניים מכונת אספרסו מהווה פריט עיצובי בבית המוסיפה לתחושת טעם אישי, סגנון ויוקרה.

 אם אתם משתמשים במכונת אספרסו בבית להכנת קפה ולא רק בתור פריט עיצובי חשוב שתדעו כיצד לנקות אותה כראוי כדי ליהנות ממנה כהלכה. תחזוקה לא נכונה של מכונת אספרסו יכולה לפגום קשות בהנאה שלכם מהמוצר. אבנית נוטה להצטבר במהירות במכונת אספרסו ועלולה אף לגרום לנזק. במאמר נדבר על ניקיון מכונת אספרסו ואיך תשיגו זאת.

ניקוי חיצוני

לפני שאתם מנקים את מכונת הקפה, נתקו אותה מהחיבור לחשמל. כעת קחו מטלית והשתמשו בחומר ניקוי טוב וכללי כמו פנטסטיק לניגוב חיצוני של המכונה. שימו לב עם זאת שחומר ניקוי כזה עלול למחוק פריטים המודפסים על המכונה כמו לוגו. בשלב זה מדובר על ניקוי חיצוני בלבד – הימנעו בשלב זה מלגעת בתוך המכונה עם חומר ניקוי.

ניקוי הידית והראש

בכל פעם שסיימתם להשתמש במכונה נקו את שאריות הקפה מחלקי המכונה. אם לא תעקבו אחר הוראה זאת יצרו לכם שאריות של קפה חרוך שיפגמו קשות בטעם הקפה. פעם בשבוע הסירו את החלקים, ושטפו אותם במים. את החלקים יש להחזיר רק לאחר שייבשתם אותם היטב.

ניקיון מכונת אספרסו - ניקוי אבנית

בעיה קשה במכונות אספרסו היא הצטברות אבנית הפוגעת בטעם הקפה ומזיקה לבריאות. לא תמיד ניתן לראות את האבנית אך אין זה אומר שהיא לא קיימת. אם מצטברת אבנית בגוף מכונת האספרסו, תפקוד המכונה עלול להשתבש. מכאן נובעת חשיבות של ניקוי תקופתי למכונת האספרסו שלכם. קראו בהוראת היצרן את התדירות המומלצת לניקוי האבנית במכונה שרכשתם.

ניתן לשטוף אבנית בהכנת מים מעט חומץ או כפית מלח לימון, בדיוק כפי שמנקים קומקום חשמלי. תנו לתמיסה לרוץ במכונה ואז לתת למכונה לפעול 3-4 פעמים רק עם מי ברז. עם זאת – שיטה זאת לא מתאימה לכל סוגי המכונות ולעתים יש צורך ברכישת חומר מסיר אבנית במיוחד לניקוי המכונה.

הקפידו לקרוא את הוראות היצרן ואם יש צורך, רכשו חומרי ניקוי ייעודיים! תשמחו לגלות כי הם ממש לא יקרים. עוד על שירותי ניקיון של חברת פוליש.