איך מנקים תנור

לא משנה כמה ניזהר בבישול ואפייה בעזרת תנור, במוקדם או במאוחר, התנור יתלכלך. תנור מתלכלך לעיתים תכופות כתוצאה מאוכל, מוצק או נוזלי, שנשפך ונופל. כולנו מכירים את כתמי השמן והשומן שמטפטפים לתחתית התנור. כל אלה יוצרים כתמי לכלוך, וחלק מהם עקשניים במיוחד. אנו חייבים לשמור על ניקוי תנור למען בריאותינו וגם בשביל התחושה הטובה שלנו. תנור שאינו נקי יכול לקלקל את טעם המזון שהתבשל בו ואף לפזר ריח לא נעים ברחבי הבית. איך מנקים תנור בצורה יעילה ובטוחה?

לפני שתפנו למלאכת הניקיון, בררו את סוג התנור שיש ברשותכם כדי להימנע מלגרום נזק לתנור. תנור יכול להיות מדגם בעל פונקציה לניקוי עצמי או תנור רגיל. חשוב מאד לבדוק מהן הוראות היצרן לגבי תהליך ניקוי מתאים וזהיר של התנור.

ניקוי תנור הכולל פונקציות ניקוי עצמי

הפעילו את מערכת הניקיון של התנור לפי הצורך. מערכת ניקוי אוטומטית מסירה כמעט את כל סוגי הלכלוך והכתמים. בסופו של התהליך, תוכלו להסיר אותם בקלות על ידי ניגוב עדין. כדאי לוודא שאתם משאירים את חלונות המטבח פתוחים בזמן הניקיון כדי החדר יתאוורר. כאשר החלונות סגורים עשן וריח רע יכולים לדבוק לקירות ולחלונות שלכם.

לאחר מכן, נקו את דלת חלון התנור ומסגרתה בעזת חומר ניקוי עדין כדי להסיר שאריות שומן. כדי לנקות את המסגרת שאוטמת את דלת התנור, השתמשו בחומר כלים ובמים. נקו בעדינות מבלי לשפשף.

ניקיון מקצועי לתנור רגיל

לשמירה על תנור נקי מומלץ מאד בכל פעם בה אתם מבשלים, כמובן רק לאחר שהתנור מתקרר, לנקות כל חומר שנשפך על משטחי התנור בעזרת מטלית לחה וחמה. אם תקפידו על פעולה זאת, שאריות אוכל לא יצטברו או יהפכו לפחם על משטחי התנור.

ואמנם, החלק הכי קשה בניקוי תנור הוא הסרת השכבה השחורה של הפחם מהקירות הפנימיים של התנור. אם נתקלתם בבעיה כזאת, קחו בקבוק ריק שניתן להשפריץ איתו, ערבבו אבקת סודה עם מים והשפריצו על השכבה. אבקת סודה מתגלה במקרים כאלה כחומר ניקוי זול ויעיל.

חלק מהאנשים בוחרים לשים נייר כסף בתחתית התנור. אם אתם עושים זאת, עליכם לבדוק שאינכם חסומים פתחי אוורור. אם הצטברו לכם כתמים עקשניים, תזדקקו למנקה תנורים, ובנוסף לכך, פד או מברשת לניגוב. בכל פעם בהם אתם משתמשים בחומר לניקוי תנורים אל תשכחו לדאוג לוונטילציה טובה בחלל החדר. בנוסף, ניתן להשתמש להיעזר בחברת ניקיון מקצועית המעניקה שירותי ניקיון יסודיים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *